2006. aastal läbisin mõeldud vanematele kursuse Gordoni perekoolis ja sain aru, et just sellega ma tahan tegeleda professionaalselt. Aga ma ei teadnud, millest alustada …

2007. aastal lõpetasin humanitaarainete õpetaja magistrikraadi. Olles lapsega rasedus- ja sünnituspuhkusel ning kogedes sünnitusjärgseid rahutusi, nägin reklaami rasedusekriisi nõustamise rühmast ja otsustasin proovida vestlusel osaleda. Ma pidin õppima 2 aastat ja teisel kursusel leidsin praktika täiesti võõras MTÜ-s Ida-Virumaa tervislik tulevik, mis tol hetkel sai rahastuse rasedate naiste perekooli korraldamiseks Narvas.

Nii hakkasin alates 2009. aastast koos Inna Ilyinaga looma perekooli rasedatele, kus töötasin 2014. aastani. See oli suurepärane kogemus koos üle 50 treeningrühmaga rasedatele ja nende lähedastele. Rasedate ja nende lähedaste nõustamise ajal sain aru, et mul on vaja rohkem teadmisi pere ja suhete kohta. Ja siis jätkasin palju õppimist perest.
2010. aastal lõpetasin andragoogika kursuse ja olen täiskasvanute koolitaja peresuhete teemadel:
2011. aastal õppisin Eesti Gordoni perekooli treeneriks

2013. aastal õppisin PREP-paarisuhte koolitajaks

2014. aastal hakkasin läbi viima vanematele mõeldud programmi “Imelised aastad”

2015. aastal ma hakkasin omandama sotsiaalprogrammi “Mitmedimensionaalne pereteraapia” (sihtgrupp on õigusrikkumisi toime pannud teismelistega pered) ja astusin tööle Sotsiaalkindlustusametisse

Aastast 2016 sai programmi “Mitmedimensionaalne pereteraapia” superviisoriks

2018. aastal õppisin programmi „Minu suhted on minu kätes“ koolitajaks, see on PREP-paarisuhtekoolitus kõigile, kes sooviksid mõelda, õppida, oma suhetest aru saada.

Ma olen abiellunud 17 aastat, olen teismeliste ema: mu tütar on 16 ja poeg 13, ma olen seltskondlik ja positiivne inimene. Ma tõesti armastan elu ja mulle meeldib lihtsalt iga päev elada ja nautida! Mulle meeldib vestelda sõpradega, reisida ja lugeda.

Tahan rääkida sellest, kuidas pereteraapia, aga ka muud meetodid, oskused ja viisid võivad aidata inimestel muretsemisest loobuda ning tunda rõõmu ja rahu.

Categories: minust

0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga